Наші традиції

З 1649 року до наших днів.

У XVII столітті у Фінляндії було збудовано кілька чавуноливарних заводів. Великі простори лісових угідь в області Пох’я, а також величезні запаси води й зручні водні маршрути створили ідеальні умови для розвитку чорної фінської металургії в цьому регіоні. Чавуноливарний завод в Антскозі був побудований приблизно в 1630 році, а за ним відкрито завод у Білнасі в 1641 році. Історія компанії Fiskars розпочалася в 1649 році, і на сьогодні вона є одним із найстаріших підприємств на Заході.

Святкуючи сторіччя гідності, натхнення та дизайну. Кожен день.

Святкуючи сторіччя гідності, натхнення та дизайну. Кожен день.

Скромні починання

Історія компанії почалася в 1649 році, коли Петер Форвост отримав дозвіл на відкриття плавильні й кузні в маленькому селі Фіскарс.

Від заліза до міді

У 1783 році металургійний завод був придбаний родиною Бйоркманів, яка налагодила обробку мідної руди з найближчої шахти.

Епоха інновацій

У 1832 році Фіскарс заснував першу у Фінляндії фабрику з виробництва столового приладдя. Тут виготовлялися виделки й ножиці, які незабаром стануть одними з найпопулярніших у світі.

Перші в обробці

У 1837 році на базі Фіскарса було засновано механічний цех, який почав випускати одні з перших парових двигунів у світі.

1649 — відкриття чавуноливарного заводу Fiskars
Коли у Фіскарс побудували чавуноливарний завод, Фінляндія була під пануванням Швеції, яка в XVII столітті була однією з найбільших виробників чавуну в Європі. У 1649 році Петеру Торвесте (Peter Thorwöste) був дарований привілей будівництва в селі Фіскарс доменної печі й ковальського молота для виробництва чавуну та кованих виробів. Залізну руду для заводу привозили здебільшого з рудника Утё (Utö), розташованого на одному з островів Стокгольмського архіпелагу, а більшість пруткового заліза вирушала до Швеції для продажу на ринку чорного металу в старому місті Стокгольма. Крім того, у самому Фіскарсі пруткове залізо використовувалося для виготовлення цвяхів, різьбових деталей, ножів, мотик, залізних коліс та інших виробів.

XVIII століття — від чавуноливарного до мідеплавильного заводу
У 1783 році чавуноливарний завод перейшов у власність родини Бйоркман (Björkman), і підприємство перейшло на промислову переробку мідної руди з розташованого поблизу рудника Оріярві (Orijärvi). До XIX століття в руднику практично не залишилося руди для видобутку промислового масштабу, тому в 1802 році доменна піч була закрита. У наступні роки в селі Фіскарс промислове виробництво чавуну так і не було відновлено.

1822 рік — у селі Фіскарс починається ера родини Юлін
У 1822 році фармацевт Йохан Якоб Юлін (Johan Jacob Julin, згодом von Julin) із Турку придбав металургійний завод і село Фіскарс. У період його володіння завод активно розвивався та спеціалізувався переважно на металообробці. Після відкриття у Фіскарс у 1832 році першого у Фінляндії заводу з виробництва ріжучого інструменту номенклатура продукції була розширена та почала містити не тільки ножі, а й вилки з ножицями. У 1837 році село Фіскарс стало місцем народження ще одного типу виробництва у Фінляндії — механічної майстерні. У 1830-ті роки в цій майстерні була виготовлена перша у Фінляндії парова машина. Саме в цей період було закладено основи реформаторських та інноваційних традицій заводу Fiskars. Поки заводом управляла родина Юлінів, у селі було здійснено низку соціальних реформ, зокрема було відкрито школу й лікарню. Крім того, у Фіскарс прискорився розвиток тваринництва й сільського господарства, що вплинуло на розвиток сільського господарства по всій країні. На той час цех із виробництва плугів у Фіскарсі виготовив понад 1 млн. одиниць цієї продукції. Підприємство, очолюване родиною Юлінів, прославило село завдяки сільськогосподарському інвентарю, що виготовлявся, і домашньому начинню. Ім’я Fiskars стало синонімом продукції найвищої якості.

Фіскарс зростає та розвивається

Фіскарс зростав завдяки придбанню фабрик Inha й компаній як-от Billnäs Bruk Ab та Oy Ferraria Ab.

Епоха сім’ї Юлін

Старший син Йохана й Альбертіни Юлін народився 5 серпня 1787 року. Він був хрещений під ім’ям Йохан Якоб Юлін, але завжди використовував ім’я Джон. Йому було надано дворянство в 1849 році, період його керівництва став одним із найважливіших в історії компанії.

Краща сталь для найкращих інструментів

З розвитком методів обробки сталі продуктивність Фіскарса зростала. Збільшувався асортимент товарів, і було засновано перший у Фінляндії завод із виробництва пружин.

Акції Фіскарс представлені на біржі

У 1915 році Fiskars вийшов на Гельсінську біржу. Сертифікат акції № 377 за підписом Альберта фон Юліна.

1883 рік — компанія Fiskars стає акціонерним товариством з обмеженою відповідальністю
Після смерті Йохана Якоба Юліна (Johan Jacob Julin) управління металургійним заводом здійснювалося призначеними опікунами. Поступово всю владу у своїх руках зосередив Еміль Ліндсей фон Юлін (Emil Lindsay von Julin), унаслідок чого було створено компанію з обмеженою відповідальністю. У 1915 році акції компанії Fiskars стали котируватися на фондовій біржі в Гельсінкі.

1918 рік — компанія Fiskars зростає та розвивається
За рахунок розробки вдосконалених технологій обробки сталі, а також за рахунок модернізації прокатного стану в Амінефорсі були підвищені обсяги виробництва металургійного заводу. Розширювалась і номенклатура продукції. Компанія Fiskars побудувала перший у Фінляндії завод із виробництва пружин. Крім того, компанія Fiskars придбала завод Inha Works в Ехтярі, а також компанії Billnäs Bruks Ab та Oy Ferraria Ab

1929 рік — крах фондової біржі й економічний спад
Економіка Фінляндії помітно постраждала внаслідок краху фондового ринку 1929 року. Це уповільнило експансію компанії Fiskars. У Фінляндії наслідки економічної кризи стали відчутними в середині 1930-х років. Лише до кінця Другої світової війни керівництво компанії Fiskars реалізувало свої плани щодо реформування структури компанії для переходу на масове виробництво.

Зародження масового виробництва

Після того як наша компанія витримала випробування Великої Депресії та Другої світової війни, керівництво Фіскарс ухвалило рішення щодо необхідності впровадження масового виробництва.

Перші помаранчеві рукоятки

Завдяки досвіду у використанні металу й прагненню до експериментування в 1967 році Фіскарс створив перші у світі ножиці з пластмасовими рукоятками.

1967 рік — компанія Fiskars стала виробляти перші у світі ножиці з пластмасовими ручками
Ножиці з помаранчевими ручками є найвідомішим продуктом Fiskars. Як було вирішено зробити ручки ножиць помаранчевого кольору?
У 1967 році, коли готувався випуск перших базових моделей, дизайнер хотів, щоб ручки були чорними, червоними або зеленими. Коли пілотні моделі пішли у виробництво, оператор машини вирішив повністю виробити барвник оранжевого кольору, яким було заправлено його машину. Це означає, що пілотні моделі були чотирьох різних кольорів, серед яких чорний і помаранчевий виявилися найпопулярнішими. Треба було зробити вибір. У компанії Fiskars було проведено голосування, унаслідок якого з’явилися фірмові ножиці Fiskars із ручками помаранчевого кольору.
Колір Fiskars Orange™ був офіційно зареєстрований як торгова марка у Фінляндії у 2003 році й у США у 2007 році.

1977 — фабрика компанії Fiskars із виготовлення ножиць відкрита в США
Розширення компанії Fiskars розпочалося відкриттям фабрики з виробництва ножиць у Сполучених Штатах. Відкриття бізнесу в країні з найсильнішою у світі економікою виявилося успішним кроком. Це стало основою для торгівлі на світових ринках, розширення продажів, а також сприяло набуттю цінного комерційного та професійного досвіду.

Мамині ножиці

Наш легкий, ергономічний дизайн був настільки чудовий у роботі, що багато швачок ховали наші ножиці від своїх сімей, зберігаючи їх для особливо делікатних робіт.

У Новому світі

Зважаючи на популярність своїх помаранчевих ножиць, Фіскарс заснував першу фабрику в США в 1977 році.

Ножиці Amplify™

Наші унікальні ножиці Amplify™ поєднують знайомі помаранчеві ручки з новим дизайном, який дозволяє розрізати товсті тканини та інші матеріали, з якими не впоралися б інші ножиці.

Відзначений нагородами дизайн

Інструменти Фіскарс були відзначені багатьма нагородами, включно з Red Dot Awards, Good Design Awards, Popular Mechanics Green Design Awards, Ease-of-Use Commendations і багато інших.

Міжнародний товарний знак

Наші знамениті ножиці з помаранчевими рукоятками є під захистом товарного знаку в США, Фінляндії та Канаді, гарантуючи унікальність наших товарів.

Більш ніж мільярд проданих ножиць

Завдяки своєму унікальному дизайну наші ножиці з помаранчевими рукоятками завоювали популярність у всьому світі з понад мільярдом проданих пар

Будинок художників

Команда ковалів, промислових дизайнерів, керамістів і майстрів зі скла називають сьогодні Село Фіскарс своїм домом